Tříkrálová sbírka 2009

10. 1. 2009

Dne 10.1.2009 uspořádala knihovnice Obecní knihovny v Mydlovarech, Marie Ciglbauerová, spolu s Městskou charitou České Budějovice Tříkrálovou sbírku.Na ni je třeba sehnat děti, které chodí koledovat v oblecích a korunou na hlavě, také dospělé, ti je doprovázejí se zapečetěnou kasičkou Charity a vystavenou průkazkou. Se ZŠ Zahájí a Olešník má knihovnice moc dobrou spolupráci, letos poprvé byla sbírka rozšířena i na Hlubokou. Tam s dětmi chodila Marie Zasadilová, měla společně s dětmi pěkné zážitky, navštívily nejstarší občanku Hluboké, která dětem dala drobné mince, ale děti si je nenechaly a přidaly je do kasičky Charity, společně se potom vyfotografovaly. Na Hluboké také chodily Jana Forejtová a Marie Ciglbauerová. Jejich zážitky byly pěkné i méně pěkné.Ne vždy jsou děti vřele vítány. Marie Podlahová chodila s dětmi v Olešníku a Martina Tesařová v Mydlovarech. Celkem se na Hlubocku vybralo 41 948 Kč.Je dobré, že se děti již od dětství seznamují s Charitou. Ví, že Charita pomáhá osobám v domácím ošetření, podporuje lidi v sociální tísni, nakupuje invalidní vozíky a jiné potřebné pomůcky. Děti se snaží, u každého domu zazpívají píseň Tří králů, napíší křídou nápis K+M+B = 2009 a ví, že dělají dobrou věc. Baví je to, i když se většinou chodí v mrazivém počasí, a zase se už hlásí na příští rok.

V letošním roce vyhlásila Charita České Budějovice soutěž pro děti, aby napsaly příběh a poslaly fotku z Tříkrálové sbírky. Děti z Mydlovar, které chodily v Hluboké nad Vltavou s Marií Zasadilovou, vyhrály se svým příběhem III.místo. Příběh napsal Lukáš Zasadil.

Náhledy fotografií ze složky Tříkrálová sbírka