Noc s Andersenem 2010

4. 4. 2010

Dne 26.3.2010 se uskutečnil v půdní vestavbě Obecní knihovny v Mydlovarech II. ročník Noci s Andersenem. Knihovnice Marie Ciglbauerová přivítala kouzelným zvonečkem 22 dětí a 4 maminky, které pomáhaly s organizací pohádkového večera. Děti v úvodu hledaly pohádkový balíček, po jeho rozbalení jim knihovnice přečetla dopis od Františka Hrubína a seznámila je s jeho životopisem. Jméno spisovatele měly děti uhodnout a sestavit z daných písmen,také sestavily název časopisu Mateřídouška, který založil. Děti si přečetly několik básní, hádaly hádanky od Františka Hrubína,společně přečetly pohádku „ Kuřátko a obilí“ a vyslechly pohádku „ O Šípkové Růžence“. Potom si vypily teplý čaj a snědly koláčky, k přečteným pohádkám nakreslily obrázky a vyrobily si z papíru ovečky, kuřátka, slepičky, zajíčky a velikonoční vajíčka. Pohádková noc byla ukončena v 22,00hod. a všem se moc líbila.

Náhledy fotografií ze složky Noc s Andersenem 2010