Beseda nad knihami 2010

3. 6. 2010

Dne 2.6. 2010 se uskutečnila v Obecní knihovně v Mydlovarech beseda nad knihami. Knihovnu přišli navštívit žáci ZŠ Zahájí se svým ředitelem i oběma učitelkami. V úvodu všechny přivítala knihovnice Marie Ciglbauerová a provedla děti všemi místnostmi v dolní části knihovny, pak je pozvala na posezení do půdní vestavby.Zde děti seznámila s historií Obecní knihovny v Mydlovarech, která je tady již 86 let, ukázala jim kroniku knihovny. Potom si s žáky povídala o knihách, jak s nimi zacházet, že se knihy rozdělují na krásnou literaturu a naučnou literaturu, pro děti a pro dospělé, kam se dávají razítka do knih, jak jsou knihy uspořádané v regálech atd. Nakonec děti přečetly krátké úryvky z knih a určily druh knihy. Za čtení byli všichni pochváleni. Pak si ještě v dolní části knihovny mohly děti prohlédnout i ostatní knihy v regálech, řekly knihovnici, jaké znají spisovatele a jaké čtou knihy.

Náhledy fotografií ze složky Beseda nad knihami 2010