Beseda nad knihami se ZŠ Zahájí

11. 6. 2014

Dne 6. 6. 2014 navštívila celá ZŠ Zahájí se svými pedagogy Obecní knihovnu v Mydlovarech, kde se pro ně uskutečnila beseda nad knihami, připravená knihovnicí Marií Ciglbauerovou. Po přivítání byly děti seznámeny s chodem knihovny, jak to v knihovně vypadá, jak jsou knihy v regálech uspořádány, jak jsou rozděleny. Děti věděly rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, znaly některé spisovatele, dokázaly rozlišit beletrii od naučné literatury. Také vyhledávaly v regálech známé knihy dle názvu a autora. Byly upozorněny na správné a šetrné zacházení s půjčenou knihou. Potom děti hovořily o tom, jaké knihy čtou samy a jaké ve škole a v družině. Nakonec se všichni přesunuli do půdní vestavby, kde si od knihovnice vyslechli krátkou historii obecní knihovny. Paní Jana Irová zde byla také přítomna. Seznámila děti s pravidly soutěže „Čtenářská olympiáda“, která se bude konat při příležitosti oslavy 90. výročí založení obecní knihovny a bude probíhat od září 2014 do jara 2015. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na akci Noc s Andersenem. Na závěr se knihovnice s dětmi rozloučila a pochválila je.Všem se v knihovně líbilo.

Fotografie zde.