Beseda nad knihou v ZŠ Olešník

29. 3. 2015

Dne 26. 3. 2015 navštívila knihovnice Marie Ciglbauerová ZŠ Olešník. Uskutečnila se zde beseda nad knihou Komisař Vrťapka. Název knihy děti určily v hádance a pak se dozvěděly, kdo to je komisař Vrťapka. Pověděly si, co dělá detektiv a poslechly si o něm píseň, také si ji několikrát zazpívaly. Děti si s knihovnicí rovněž pověděly o autorovi Komisaře Vrťapky, Petru Morkesovi. Psího detektiva vytvořil v roce 2003 a ten se hned stal velmi populární. Děti si vyslechly úryvek z knihy a za úkol měly najít na obrázku mezi sourozenci malého Vrťapku. Beseda pak pokračovala plněním detektivních úkolů. Vyluštěním přesmyček v osmisměrce zjistily, co nesmí chybět každému správnému detektivovi, dokreslily na obrázku Vrťapku, našly pět rozdílů mezi dvěma Vrťapky, hledaly cestu v bludišti podzemních chodeb, třídily peníze se zavázanýma očima. Nakonec si děti prohlédly knihy o komisaři Vrťapkovi a dostaly od něho „ Vrťapkovo desatero bezpečného internetu.“