Beseda o Jiřím Trnkovi

1. 7. 2012

Dne 28.6.2012 navštívila ZŠ Olešník Obecní knihovnu v Mydlovarech. Přišlo 22 dětí se svou učitelkou a vychovatelkou na besedu o Jiřím Trnkovi. Knihovnice Marie Ciglbauerová všechny přítomné přivítala a seznámila děti s úkoly, které je čekají. Nejdříve musely najít schovaný dopis. V něm byl napsán životopis významného českého výtvarníka, ilustrátora, scénáristy, režiséra a zakladatele českého animovaného filmu. Děti jeho jméno měly hádat. Postupně chodily hledat písmenka a z nich sestavily jméno Jiřího Trnky.Potom vyhledávaly v regálech knihovny knihy, které Trnka ilustroval, jeho ilustrace si prohlédly a přečetly úryvky z knih. Pak se děti rozdělily do skupin a vyluštily tajenku křížovky. Zde využily znalosti životopisu. Nakonec si děti vypily čaj a snědly sušenky. Beseda byla zajímavá, dětem se líbila.

Více fotografií zde: http://knihovnamydlovary.rajce.idnes.cz/Beseda_o_Jirim_Trnkovi_2012-06-28

Náhledy fotografií ze složky Beseda o Jiřím Trnkovi