Beseda s Janou Pulcovou

12. 11. 2017

Dne 10. 11. 2017 od 17 hod. uspořádala knihovnice Marie Ciglbauerová besedu s Janou Pulcovou s ukázkami výroby figurek z kukuřičného šustí. Akce se uskutečnila v klubovně spolku Mydlovaran. V úvodu knihovnice přivítala všechny přítomné, představila Janu Pulcovou a předala jí slovo. Začala zajímavě vyprávět, jak se k této obdivuhodné ruční práci dostala a jak její činnost pokračovala. Již nejméně 20 let se zabývá výrobou figurek z kukuřičného šustí, vyrábí betlémy, anděly, panenky, panáčky, které vystavuje na vánočních výstavách v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, v Českých Velenicích, Písku a jiných městech. K výrobě různých výrobků používá i jiné přírodní materiály, které najde v přírodě, samorosty, ořechy, rybí šupiny, dýně, lískové oříšky, makovice atd. Přítomné návštěvnice si vyrobily pod jejím vedením anděla a panenku. Všichni si prohlédli katalogy jejích krásných výrobků. Za zajímavé povídání a ukázky výroby figurek knihovnice poděkovala.