Lesy a příroda kolem nás

3. 6. 2017

Obecní knihovna Mydlovary se přihlásila do 7. ročníku výtvarné soutěže s názvem Lesy a příroda kolem nás. Les má pro život člověka i v současné době nezastupitelnou úlohu a jeho prostředí je nenapodobitelné. Byla oslovena ZŠ Olešník, kam jezdí knihovnice Marie Ciglbauerová na besedy a ZŠ Olešník také již několikrát navštívila Obecní knihovnu Mydlovary. Bylo nakresleno 9 výkresů a vystaveno v knihovně. Do soutěže se zapojily i děti ze ZŠ Zliv, čtenáři knihovny. Soutěž probíhá v sedmi kategoriích, do každé kategorie byly vybrány 3 výkresy.Obecní knihovna neobsadila všechny kategorie. Výkresy do soutěže byly odevzdány 5. 5. 2017 do JVK České Budějovice.

Soutěžní témata:

• Básnička o přírodě(lese) s ilustrací
  • Člověk a les
  • Ručně vyrobená knížka o lese
  • Les ve fantazii
  • Stromy v barevném kabátku
  • Jak děti vidí práci lesníka

Při vernisáži výstavy dne 6.6. 2017 budou vyhlášeny výsledky soutěže a předány odměny vítězům.

Zaslané výkresy