Loučení s prázdninami 2010

13. 9. 2010

Dne 28.8.2010 se uskutečnilo v Mydlovarech „Loučení s prázdninami“. Na tuto akci v rámci Oranžového roku s JETE se děti sešly v půdním prostoru nad knihovnou, kde shlédly představení divadla LUK, pohádku O kačence. Pohádka se líbila, zasmály se nejen děti, ale i dospělí se pobavili. Po skončení divadla byl připraven na návsi táborák s opékáním špekáčků. Potom se některé děti vrátily do knihovny, povídaly si s knihovnicí, Marií Ciglbauerovou, o končících prázdninách, jak je prožily, kde byly, o blížící se škole, všichni si připomněli letošní Noc s Andersenem. Knihovnice dětem upekla koláče, které si snědly a vypily čaj. Dále si všichni připravili „pelíšky“ na spaní, karimatky a spacáky, vybrali si místo v knihovně, kde budou spát. Paní Jana Irová dětem přečetla pohádku na dobrou noc od Františka Hrubína O perníkové chaloupce. S knihovnicí spalo v knihovně celkem 7 dětí, nebály se, zvládly to dobře. Ráno po snídani se všichni rozešli do svých domovů. Akce se vydařila.

Náhledy fotografií ze složky Loučení s prázdninami 2010