8. 4. 2009

Dne 3.4.2009 se uskutečnila v Obecní knihovně v Mydlovarech Noc s Andersenem. Bylo přítomno 22 dětí a 6 rodičů. Děti byly přivítány knihovnicí s kouzelným zvonečkem a musely najít balíček pohádek. Byl zvláštní, látkový. Ten si pak společně v půlkruhu rozbalily a z balíčku se stala tajemná hvězda s ukrytým překvapením v podobě dopisu od Hanse Christiana Andersena. V dopise děti přivítal v knihovně, krátce sdělil svůj nelehký život, vyjmenoval několik svých pohádek a vybídl děti k přečtení některé z nich. Balíček pohádek byl tedy skutečně plný Andersenových pohádek, ale k přečtení pohádky Ošklivé káčátko si děti zavolaly Pohádkovou babičku. Po pohádce si všichni zahráli na ilustrátory a nakreslili obrázky k pohádce. Také si vypili čaj, snědli koláče, pohovořili o své oblíbené knize, kterou měli s sebou a zacvičili si při hudbě. I jeden z rodičů dětem přečetl pohádku před spaním z knihy Fimfárum, také starosta obce přišel děti pozdravit a rozdat jim obrázky a propisovačky, pak jim přečetl úryvek z knihy Klapzubova jedenáctka. Nakonec se s dětmi uložil ke spánku. V knihovně spalo 7 dětí, knihovnice a starosta. Ráno si všichni společně při snídani sdělili své dojmy a zážitky. Děti řekly, že už se těší na příští Noc s Andersenem. Moc se jim ta první letošní líbila.

Náhledy fotografií ze složky Noc s Andersenem