Noc s Andersenem 2012

14. 4. 2012

Dne 30.3. 2012 se v půdní vestavbě Obecní knihovny Mydlovary uskutečnila již potřetí Noc s Andersenem, od 18,30 hod. do 22,00 hod. Tentokrát byla věnovaná Jiřímu Trnkovi. V úvodu knihovnice, Marie Ciglbauerová, přivítala kouzelným zvonečkem 16 přítomných dětí a 4 maminky, které jí pomáhaly. Děti hledaly na půdě dopis, ten si pak společně přečetly. Byl od významného českého ilustrátora scénáristy, jenž se narodil v Plzni, před 100 lety, 24.2. 1912. Děti měly jeho jméno hádat a sestavit z 9 písmenek, které ml. děti hledaly opět na půdě. Mezitím se četl z dopisu jeho životopis. Po uhodnutí a sestavení jména a příjmení Jiří Trnka, st. děti vyhledávaly v regálech knihovny knihy s jeho ilustracemi a společně si je prohlížely. Z dopisu byly odhaleny i další zajímavosti z jeho života a názvy vytvořených animovaných filmů. Maminka Jana Jackovová přečetla dětem pohádku „ O veliké řepě“ od Františka Hrubína s ilustracemi Jiřího Trnky. Potom si děti vypily teplý čaj, který maminky mezitím uvařily a snědly dobré koláče,upečené ve zlivské pekárně. Při jídle maminka Marta Danielová přečetla dětem pohádku od Václava Renče „ Perníková chaloupka“, opět s ilustracemi Jiřího Trnky. Dále se děti rozdělily do skupin a každá maminka s nimi vyluštila tajenku křížovky o Jiřím Trnkovi. Po vyluštění tajenky děti sešly do dolních prostor obecní knihovny, kde shlédly loutkovou pohádku „ Zvířátka a Petrovští“. Nakonec si vyráběly loutky z přečtených pohádek, využily čtvrtky, nůžky, pastelky, vlnu, odstřižky látek. Noc s Andersenem se líbila.

Více fotografií zde:

Náhledy fotografií ze složky Noc s Andersenem 2012