Noc s Andersenem 2018

25. 3. 2018

Dne 23. 3. 2018 se uskutečnila v půdní vestavbě Obecní knihovny Mydlovary již po osmé „Noc s Andersenem“. Pohádková Noc s Andersenem začala v 18 hod. zazvoněním kouzelného zvonečku a knihovnice Marie Ciglbauerová přivítala jednotlivě všechny přítomné děti a pověděla jim o Noci s Andersenem, co je to za akci, od kdy se koná, co se při ní dělá atd. Měla by podpořit dětské čtenářství. Děti měly na ni vyplněné přihlášky a byl vyvěšen plakát. Zúčastnilo se letos mnohem více dětí, přišlo 25 dětí předškolního a mladšího i staršího školního věku.Knihovnici s organizací pomáhala Jana Irová. Seznámila děti s životem H. Ch. Andersena, pustila jim nahranou píseň „ Pohádkový svět pana Andersena“, kterou si děti několikrát zazpívaly. V šifře starší děti měly uhodnout, o kom si tentokrát budou povídat, poznaly Josefa Čapka. Knihovnice seznámila děti s jeho životopisem a potom s jeho knihou  „Povídání o pejskovi a kočičce“.Dále začala hra „Starší čtou mladším“. Starší děti si rozdělily role a přečetly pohádku „Jak si pejsek roztrhl kaťata“.Knihovnice četla vypravěče. Potom všichni dostali teplý čaj a dobré koláčky, upečené ve zlivské pekárně. Po občerstvení následovaly výtvarné činnosti, vybarvení a výroba pejska a kočičky. Pak přišla na řadu práce ve skupinkách, odpovědi na otázky v kvízech, společné vyhodnocení křížovek a sledování pohádek z DVD. Děti shlédly pohádky: „O pejskovi a kočičce, jak si myli podlahu, O pejskovi a kočičce, Jak psali psaní děvčatům do Nymburka, Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. "Noc s Andersenem byla ukončena v 22 hod. Dětem se líbila, dostaly pohlednici s pejskem a kočičkou. Akce se vydařila.