Noc s Andersenem 2019

21. 4. 2019

Dne 29. 3. 2019 se uskutečnila v půdní vestavbě Obecní knihovny Mydlovary již po deváté Noc s Andersenem. Tématem letošní akce byl H. Ch. Andersen známý, neznámý a nakladatelství Albatros, které slaví 70 let. Akce se zúčastnilo 13 dětí předškolního, mladšího a staršího školního věku. Pohádková Noc s Andersenem začala v 17, 00 hod. zazvoněním kouzelného zvonečku a jednotlivým přivítáním všech přítomných dětí knihovnicí, která jim pověděla o akci Noc s Andersenem a po druhém zazvonění zvonečku přivedla mezi děti pana H. Ch. Andersena. Vyprávěl dětem o svém nelehkém životě, otázky mu kladla knihovnice. Potom děti hádaly názvy pohádek z písničky "Pohádkový svět pana Andersena." Následovalo prohlížení Andersenových knih, četba úryvku z pohádky Ošklivé káčátko a rozloučení s H.Ch. Andersenem. Do další části Noci s Andersenem byly připraveny pro děti hry, soutěže a kreslení. Následovala přestávka na občerstvení, děti dostaly teplý ovocný čaj a koláčky. V další části akce Noc s Andersenem pověděla dětem knihovnice o nakladatelství Albatros, které si letos připomíná 70. výročí založení. Své knihy v něm vydávali např. Eduard Petiška, Ondřej Sekora, František Nepil aj.Knihy si děti mohly prohlédnout. Další částí programu byly opět hry a soutěže, po nich zhodnocení celé akce, pochvaly dětem a závěr. Noc s Andersenem se vydařila.