O medvíďatech 2013

23. 9. 2013

Dne 7.9. 2013 se uskutečnilo v půdním prostoru Obecní knihovny Mydlovary od 17 hod. loutkové představení divadla LUK „O medvíďatech“. Přijeli opět manželé Kyselkovi, aby zde dětem i jejich rodičům zahráli toto dětské divadelní představení. Byla to akce Oranžového roku s JETE na ukončení prázdnin. V úvodu starosta obce Petr Ciglbauer přivítal manžele Kyselkovy a všechny přítomné diváky, kteří se najednou ocitli v lese a myslivec začal s nimi rozprávět. Oznámil, že musí spočítat všechna zvířátka v lese. A tak všichni s ním počítali zajíce a veverky. Na počítání mravenců odešel. Diváci se seznámili i s jeho věrnou společnicí sojkou, která se jmenovala Zuzanka. K paní Medvědové přijela na návštěvu vnoučata medvíďata, Čenda a Venda. Byla tuze neposedná, a když musela odejít paní Medvědová do města nakoupit, svěřila je na hlídání sojce, která vždy přilétla, zkontrolovala je a myslela si, že je vše v pořádku, ale nebylo. Medvíďata skotačila, dováděla, hrála na rytíře, myla se, utopila misku na jídlo v rybníku, pak ji lovili a Čenda se málem utopil. Nakonec poslechla medvíďata neznámého lišáka ze sousedního lesa a šla do úlu pro med. Jenže včely vylétly a honily je po lese. Lišák je tím odlákal, osaměl, vlezl do chaloupky paní Medvědové a vykradl ji. Věci dal do pytle, ale v odchodu mu zabránili myslivec i sojka. Vše bylo vráceno na místo, lišák dostal napamětnou vyšlupáno, že se krást nemá. Pak myslivec poučil medvíďata a přítomné děti, aby s nikým cizím nikdy nikam nechodily a nedaly se nalákat na sladkosti. Pohádka se všem moc líbila, děti se pěkně vžily do děje. Nakonec se s medvíďaty vyfotografovaly.