O Perníkové chaloupce 2015

7. 10. 2015

Dne 30. 8. 2015 se v půdním prostoru Obecní knihovny Mydlovary uskutečnilo divadelní představení divadla LUK, pohádka O perníkové chaloupce. Divadlo LUK a manželé Kyselkovi jezdí se svými pohádkami do Mydlovar již několik let. Poprvé přijeli v roce 2006 s pohádkou Medvíďata, která se hrála v sále hospody. Podruhé hráli také ještě v sále hospody v roce 2007 pohádku O Budulínkovi. Od roku 2008 se hrají pohádky v půdním prostoru nad knihovnou. Divadlo LUK přijelo letos podesáté, takže pohádky loutkového divadla LUK se staly již desetiletou tradicí. A hrají se již po několika letech podruhé, děti odrůstají. Dospělí i děti mají na pohádku vstup zdarma, představení zaplatí Obec Mydlovary. Pohádky se líbí, mají vtip, zasmějí se i dospělí. Dramatické situace děti prožívají, zasahují do děje. Je zde pěkně navázán kontakt s dětským divákem.Paní Kyselková dělala v pohádce vypravěčku, pan Kyselka hrál tatínka, který měl dvě děti, Jeníčka a Mařenku.Měly v lese sbírat borůvky na knedlíky, ale zabloudily a objevily perníkovou chaloupku, ve které bydlela zlá ježibaba. Při příchodu ježibaby na scénu se nejmladší přítomné děti bály a hledaly útočiště u svých rodičů na klíně. Ježibaba děti chytila a chtěla si je upéct. Ale tatínek děti hledal, našel je, zachránil a s ježibabou si to vypořádal. Slíbila, že už bude hodná. Také děti, Jeníček i Mařenka slíbily, že už budou poslouchat.Pohádka má vtipný závěr. Z ježibaby se stává prodavačka perníčků. Pohádka se všem moc líbila. Fotogalerie zde.