Pohádka o Smolíčkovi 2012

6. 12. 2012

Dne 1.9.2012 se v Obecní knihovně v Mydlovarech uskutečnilo divadelní představení divadla LUK manželů Kyselkových, s názvem „ O Smolíčkovi“. Byla to akce „ Oranžového roku“ na rozloučení s prázdninami.Pohádka byla sehrána v půdním prostoru nad knihovnou od 17,00hod.V úvodu Roman Kyselka jako myslivec přivítal všechny přítomné děti a dospělé. Dětem připomenul, že je 1.září, tedy začíná nový školní rok a prázdniny skončily.Potom se všichni ocitli v lese, určovali názvy hub jedlých i jedovatých a pohovořili si o nich. Myslivec měl u sebe v hájovně synovce Petříčka, který byl neposedný a často něco smolně provedl. Strýc myslivec mu začal říkat Smolíček. Odešel do města a Petříček si hrál v lese s pejskem, unavil se a usnul. Zdálo se mu, že se najednou objevila před ním chaloupka. Bydlel v ní jelen se zlatými parohy a pozval ho do chaloupky na houbový štrúdl. Jelen odběhl a vtom se tam ukázaly tři jezinky se jmény Máňa, Bóža a Růža. Vylákaly Smolíčka ven a chtěly ho odnést do své jeskyně. Ale jelen přiběhl a zachránil ho.Jezinky se neodradily a přišly zase. Opět Smolíčka vylákaly ven z chaloupky, ale jelen zase přiběhl.Nakonec se jelenovi podařilo jezinky zavřít v chaloupce a musely slíbit, že už budou hodné. Smolíček si už konečně měl vzít houbový štrůdl od jelena, ale vtom se probudil.Přišel myslivec, vše se vysvětlilo a byl konec pohádky. Rozloučil se s dětmi, popřál jim do nového školního roku a že za rok zase přijedou. Na závěr si děti mohly pohladit loutku pejska. Pohádka se líbila, pobavili se jak dospělí, tak i děti.