Rozloučení s prázdninami 2014

31. 8. 2014

Dne 29.8.2014 se uskutečnilo v půdním prostoru Obecní knihovny Mydlovary rozloučení s prázdninami. Akce proběhla ve dvou časech. Od 15 do 16:30 byly připraveny úkoly pro nejmenší děti s maminkami a od 17 do 19 pro předškolní a školní děti. Celý program vymyslela připravila Jana Irová, odměny pro nejmenší děti vyrobily její dcery, sestry Irovy. V úvodu všechny přítomné maminky s dětmi přivítala knihovnice Marie Ciglbauerová a seznámila je s programem a s úkoly, které budou nejmenší děti plnit společně s maminkami. Přišly celkem 4 děti. Kreslily si, stavěly z kostek komín,prolézaly látkovým tunelem, přenášely plastové vejce na lžíci, skládaly puzzle,lovily ryby prutem a hrály si v kuličkovém bazénu. Program pro předškolní a školní děti byl připraven od 17 do 19 hod. Děti opět přivítala knihovnice a pohovořila s nimi o končících prázdninách, kde je děti trávily, co dělaly a jak se měly. Společný výkres měl téma prázdniny. Děti si kreslily, skládaly puzzle, šněrovaly boty i jednou rukou, luštily slovní hlavolamy, skládaly kelímky na sebe, lovily ryby na udici, pletly náramky z barevných gumiček, které si pak odnesly domů, pohrály si se stavebnicí, atd. Do této druhé skupiny přišlo celkem 18 dětí. Dětem se akce líbila, zasoutěžily si, pohrály si a domů odcházely s pěknými pocity.

Fotografie zde.