Setkání s knihou 2019

21. 10. 2019

Dne 4. 10. 2019 se uskutečnila pro děti v Obecní knihovně Mydlovary od 18 - 20 hod. akce Setkání s knihou při příležitosti Týdne knihoven. V úvodu knihovnice Marie Ciglbauerová jednotlivě přivítala všechny děti, které přišly. Sešlo se celkem 13 dětí v půdním prostoru nad knihovnou. Knihovnice pohovořila o historii mydlovarské knihovny, která se jmenuje obecní, byla založena před 95 lety v roce 1924. Popsala, kde všude knihovna sídlila, v jakých budovách a jaké měla knihovníky. Současná knihovnice vede knihovnu již 30 let, od ledna 1989. V nynější budově je knihovna od ledna 1998. Knihovnice prozradila dětem, že v prvním týdnu měsíce října je svátek knihoven, tzv. Týden knihoven. V knihovnách se konají různé akce. Naše akce se jmenuje Setkání s knihou a děti si přišly povídat o knihách. Dostaly otázku, co je knihovna, co je knihkupectví, k čemu jsou knihy, jak se dělí, jak jsou v knihovně uspořádány atd. Následovala praktická ukázka uspořádání knih v regálech a povídání o šetrném zacházení s knihou. K tomu byly zahrány dvě scénky. Akce pokračovala pozváním od Jany Irové na  Čtenářskou olympiádu. Dětem byla vysvětlena pravidla soutěže, za co budou získávat body, jaké úkoly budou plnit při návštěvě knihovny, jaké budou úkoly měsíce. Potom ing. Jana Forejtová dětem názorně ukázala, jak se dělají nové desky ke knize. Na závěr si děti vyrobily z hnědého papíru netopýra.