Soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček 2012

26. 12. 2012

Dne 21.12.2012 se uskutečnil v Obecní knihovně Mydlovary v půdním prostoru nad knihovnou II. ročník soutěže „ O nejlepší vanilkový rohlíček“. Letos bylo přihlášeno do soutěže 10 vzorků rohlíčků. S upečenými rohlíčky do soutěže přišly Marie Kindelmannová, Jana Pindryčová, Libuše Pokorná, Jana Jackovová, Lucie Veisheiplová, Marie Zachová, Eva Ciglbauerová, Věra Marušková, Marta Danielová a Kateřina Bartošová. Soutěž zahájila a všechny přítomné ženy a jednoho muže přivítala Jana Jackovová. Do poroty usedly děti: Martin Daniel, Martin Ciglbauer, Daniel Kristian Bartoš, David Pokorný. U rohlíčků hodnotily vzhled, chuť a vůni. Dávaly body od 1 do 5. Body se potom sečetly a Jana Jackovová vyhlásila výsledky, v pořadí od pátého místa, které obsadila Kateřina Bartošová. Na čtvrtém místě byla Marta Danielová, na třetím Věra Marušková, osobně se nemohla zúčastnit. Druhé místo získala Eva Ciglbauerová a vítězkou II. ročníku soutěže se stala, stejně jako v loňském roce, Marie Zachová. Vítězky dostaly dárkové balíčky, které jim předaly děti – porotci. Ostatní účastnice obdržely dárek útěchy, 2 vařečky. Během soutěže si ostatní přítomné děti hrály s hračkami. Mydlovarské ženy poseděly, pobavily se spolu, vypily čaj, kafe, nasály vánoční atmosféru blížících se svátků, pouštěly se zde koledy, prožily pěkný večer. Akce byla pěkná.