Spaní v knihovně

24. 6. 2014

Dne 20. 6. 2014 se uskutečnilo spaní dětí v Obecní knihovně Mydlovary. S jedenácti děvčaty zde spaly Jana Irová a její sestřenice Hana Nováková. V 18 hodin se všichni sešli v půdní vestavbě knihovny, kde je přivítala knihovnice Marie Ciglbauerová. Popřála hezký večer a příjemnou noc všem spáčkám. V úvodu večera si děvčata kreslila obrázky a pak se grilovaly párky, které si děti přinesly z domova k večeři. Po večeři začal večerní program. Děti luštily různé křížovky, bludiště, slovní hlavolamy, hádaly hádanky, psaly Morseovkou, skládaly puzzle, hrály pexetrio, razítkovaly a hrály si se stavebnicí. Po přípravě spacích míst se četlo na dobrou noc. Ráno k snídani měly děti čaj, tvarohové koláčky a buchtu. Po snídani a úklidu si všichni ještě pohráli: stavěli kelímky jednou rukou s kuchyňskou chňapnou, vybírání jedné barvy víček jednou rukou s chňapnou, stavění pyramidy z plastových skleniček, razítkování, skládání obrázků z víček. Potom se děti spokojeně rozešly domů. Spaní v knihovně se jim moc líbilo, nikdo se nebál, užily si mnoho legrace.

Fotogalerie zde.