Tříkrálová sbírka 2022

22. 1. 2022

Knihovnice Marie Ciglbauerová organizovala již po sedmnácté spolu s Městskou charitou České Budějovice Tříkrálovou sbírku. O víkendu 8. - 9. 1. 2022 vyrazili koledníci do ulic Hluboké nad Vltavou a 15 vesnic v okolí. V loňském roce se sbírka nekonala v tradiční podobě jako jindy, ale jen on-line formou. Koledování dětí bylo zakázáno z důvodu epidemické situace. Statické pokladničky byly umístěny na veřejně přístupných místech. I letos se kasičky pečetily na obecních úřadech, kde se poté také rozpečetily a počítaly. V Mydlovarech byly vytvořeny dvě skupinky koledníků s dospělým doprovodem. Jedna skupinka vybrala 4 691 Kč, druhá 5 576 Kč. Další "mydlovarská" skupina i letos obešla Bavorovice a vybrala 6 495 Kč. Koledníci dostali od Charity drobné dárečky, klíčenku a sušenky. Dětem se koledování líbí, vykoledují si i nějaké sladkosti, o které se pak rozdělí. Na území obhospodařovaném mydlovarskou knihovnicí, tedy v Hluboké nad Vltavou a okolních vesnicích, bylo letos při Tříkrálové sbírce vybráno 247 500 Kč.

Prohlédněte si několik fotek z koledování v Mydlovarech: Spolek Mydlovaran, a foto fotografa Zbyňka Novotného z Hluboké nad Vltavou.