Ukončení Čtenářské olympiády

10. 10. 2020

Dne 9. 10. 2020 byla v Obecní knihovně Mydlovary ukončena Čtenářská olympiáda, která byla zahájena dne 11. 10. 2019 a slavnostně měla být ukončena po půl roce při Noci s Andersenem. Ta se ale nekonala kvůli pandemii koronaviru, a tak byla Čtenářská olympiáda prodloužena na rok, ale ani na podzim se Noc s Andersenem neuskutečnila. Přihlášeno bylo do ní celkem 9 dětí. Byly bodovány za půjčení knihy, časopisu, za splnění zábavných úkolů při návštěvě knihovny, za nakreslení obrázku na dané téma, za splnění úkolu měsíce, za zápis do Čtenářského deníku po dohodě s učitelem, za účast na akcích knihovny atd. Body se také odečítají za poškození knihy nebo obalu, za ztrátu, což se nestalo. Body dětem poctivě zapisovala a sčítala Jana Irová. Na slavnostní ukončení olympiády byly děti pozvány do Obecní knihovny Mydlovary jednotlivě za dodržení přísných hygienických opatření. Od Jany Irové se dozvěděly o svém počtu bodů, kterého dosáhly. Za účast ve Čtenářské olympiádě získaly odměnu, drobné ceny, sladkosti, dort. I přes zvýšená hygienická opatření byly spokojené.