Večer plný her a zábavy

10. 9. 2013

Dne 30.8. 2013 od 17:00 do 20:00 se uskutečnil pro děti v půdním prostoru Obecní knihovny Mydlovary „Večer plný her a zábavy“. Zúčastnilo se celkem 27 dětí, pomáhaly 4 maminky, z Mydlovar Jana Irová, Jana Forejtová, Jana Jackovová a ze Zlivi Hana Nováková. Akci fotografoval Václav Forejt. Celý soutěžní program vhodně vymyslela a připravila Jana Irová. Dole v knihovně příchozí děti přivítala knihovnice Marie Ciglbauerová a rodičům sdělila informace o organizaci večera. Dětem rozdala připravené průkazy, napsala jméno a věk, dále se do nich mělo doplnit splnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Děti byly rozděleny do skupinek a plnily úkoly, připravené pro předškolní děti i pro mladší školní děti. Čekalo na ně celkem 10 stanovišť s úkoly. Předškolní děti měly hod na kuželky, chůzi a přesun na protiskluzových podložkách, navlékání tkaniček do dřevěných figurek, hádání předmětů z igelitové tašky se zavázanýma očima, slalom s velkým míčem, prolézání tunelu, sedání a zvedání dětí zády k sobě- výtah, kreslení a vybarvování, rýmovačka, např. míč-klíč. Školní děti měly stejné úkoly, navíc měly navlékání a zavazování tkaniček do skutečných bot, se zavázanýma očima vkládání předmětů do podložky, vymýšlení popletených jmen, např. branka-Blanka. Po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích byla přestávka na vypití teplého čaje a snědení sušenek. Potom následovalo vyhodnocení splněných úkolů na stanovištích a pochvala dětem. Toho se ujala Jana Irová a Marie Ciglbauerová. Děti seděly v půlkruhu na židlích a říkaly, co bylo pro ně obtížné, co naopak lehké, co se jim nejvíce líbilo atd. Dále byly děti postupně rozdělovány opět do skupinek po pěti a každá šla hledat poklad (velký sáček bonbónů) do dolních prostor knihovny. Poklad vždy schovala děvčata, která také pomáhala s organizací, Ludmila Šoupová, Pavla Boubalová a jejich kamarádka z Munic. Nakonec byly děti odměněny bonbóny, tatrankou a tužkou a pochváleny za výkony. Večer plný her a zábavy se vydařil.