Výstava betlémů

4. 1. 2018

Obecní knihovna Mydlovary uspořádala od 22. 12. 2017 do 12. 1. 2018 výstavu deskových betlémů, které pro tento účel zapůjčila výtvarnice Jana Pulcová. Betlémy jsou vyrobené z kukuřičného šustí, ze slámy, z látky, z filcované vlny, z papíru a poslední betlém je vyšívaný rybí šupinou. Výstavu shlédlo několik návštěvníků a zapsali: „ Betlém pochází ze slov Bet – Lechem, což znamená Dům chleba. Ať je i naše knihovna místem setkávání a pohody tak, jako se setkávali lidé v Betlémě.“
„Při prohlídce výstavy obdivujeme vtipné nápady a šikovné ruce výtvarníků, kteří tuto krásu zhotovili. Děkujeme všem, kdo nám tento zážitek umožnili.“
„Krásná rozmanitost práce výtvarnice. Moc hezké, obdivujeme.“
„Moc pěkné.“
„Pěkné.“
„Krásné.“
„Fantazie a šikovnost lidských rukou jsou opravdu obdivuhodné. Děkujeme za zpříjemnění vánočního času.“