Čtenářská olympiáda 2014

Dne 5. 9. 2014 byl zahájen první ročník Čtenářské olympiády v Obecní knihovně Mydlovary. Během měsíce září se přihlásilo 15 dětských čtenářů. Jsou rozděleni do čtyř kategorií podle věku. Děti získávají body za půjčení i vracení knihy naučné, beletrie, časopisu a za návštěvu internetu. Dále se započítávají body za přinesení čtenářského deníku se zápisem z knih a splnění úkolu při návštěvě knihovny. Také se vyhlašuje úkol měsíce. V září měly děti nakreslit skřítka Knihovníčka, na říjen mají děti složit básničku na téma: kniha, knihovna, knihovnice.

Dne 3. 10. 2014 jsme poprosili nezávislou návštěvnici knihovny, aby vybrala tři nejhezčí obrázky, které se jí líbí. Děti chodící pravidelně mají už slušný počet bodů, ty poctivě spočítáme a zapíšeme do malé průkazky. Čtenářská olympiáda bude ukončena při Noci z Andersenem.