Vyhlášení výsledků Čtenářské olympiády

29. 3. 2015

První ročník Čtenářské olympiády pro děti v Obecní knihovně Mydlovary probíhal od 5. 9. 2014 do 20. 3. 2015. Přihlášeno bylo 15 dětských čtenářů, kteří byli rozděleni do 4 kategorií podle věku. Děti měly dvě průkazky. Jednu jako průkaz čtenáře na zápis půjčených knih, druhou jako průkaz olympionika na zapisování bodů. Děti plnily úkoly při návštěvě knihovny, také měly úkoly měsíce, body se jim též přičítaly za účast na akcích pořádaných knihovnou. Body získávaly za každé půjčení knihy naučné i beletrie, časopisu, včetně jejich vracení, za použití internetu, za psaní čtenářských deníků. Jako dárek dostaly děti 30 bodů k Mikuláši a k Vánocům. Celkový počet bodů byl u některých olympioniků velmi těsný. Bylo zajímavé se dívat, jak mezi sebou soupeří o umístění na nejlepších příčkách. Děti celou dobu nevěděly, kolik kdo má bodů. Slavnostní vyhlášení výsledků Čtenářské olympiády a její ukončení proběhlo na Noci s Andersenem. Byl pozván starosta obce Petr Ciglbauer. Přišel na slavnost jako český král Přemysl Otakar II. Děti pasoval na mydlovarské čtenáře a olympioniky na mydlovarské superčtenáře. Jana Irová vedla přehled docházky olympioniků do knihovny, přesné počty bodů jednotlivých dětí, kdo jak plnil úkoly měsíce a kladla vzdělávací otázky dětem v knihovně. Zápisky ve čtenářských denících kontrolovala knihovnice. Děti byly odměněny knihami, drobnými cenami a medailemi.