Jihočeská knihovna 2004

22. 7. 2008

V roce 2004 se obec Mydlovary zúčastnila soutěže Vesnice roku v rámci Programu obnovy venkova. Součástí je i vyhodnocení nejlepší knihovny daného roku. Obecní knihovna Mydlovary vyhrála krajské kolo soutěže, získala titul Jihočeská knihovna roku 2004 a postoupila do kola celostátního. Slavnostní udělení ceny Ministerstva kultury Knihovna roku 2004 se uskutečnilo dne 8.10. 2004 v Praze, v barokní Zrcadlové kapli Klementina, kde se sešlo celkem 12 nominovaných knihoven. Mydlovarská knihovna byla porotou navržena do užšího výběru a získala zvláštní ocenění za cílevědomý rozvoj knihovny jako kulturního a společenského centra života malé obce. Společně s mydlovarskou knihovnou byla oceněna ještě Místní knihovna v Babicích, okres Uherské Hradiště a titul Knihovna roku 2004 v kategorii "Základní knihovna" dostala Místní lidová knihovna v Kostomlatech pod Milešovkou, okres Teplice.

Náhledy fotografií ze složky Jihočeská knihovna roku 2004